Blog PP

Biznes w medycynie

Nie od dziś wiemy, że wielkie koncerny farmaceutyczne dorobiły się na krzywdzie ludzkiej. Bez skrupułów zawyżają ceny leków, aby zyskać jak najwięcej.

Media za wszelką cenę starają się umniejszyć zalety medycyny chińskiej i ziołolecznictwa. Są to metody bardzo skuteczne i coraz częściej stosowane przez społeczeństwo. Duży odsetek ludzi korzysta już od dawna z bogactwa ziół i terapii medycyny chińskiej. Ziołolecznictwo jest szczególnie rozpowszechnione na Dalekim Wschodzie, narody Chin, Japonii, Mongolii można uznać za prekursorów tych metod leczniczych.

Jak się okazuje są one tak dobre, że stwarzają zagrożenie dla wielkich przedsiębiorstw produkujących leki. Ich lobbing nie ustaje, medycyna chińska ciągle jest atakowana i oczerniana. Warto się zatem zastanowić czy za tymi wielkimi nagonkami nie kryje się jakieś głębsze przesłanie. Biznes w medycynie należy do najbardziej opłacalnych, chorych bowiem nigdy nie zabraknie, wręcz przeciwnie – rozbudowująca się cywilizacja przynosi coraz to nowsze i bardziej skomplikowane choroby.

Medycyna chińska od lat potrafi sobie z nimi radzić, istnieje bowiem od początków rozwoju człowieka. Dlaczego zatem jest tak bardzo potępiana,każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *