Blog PP

Czy naprawde są Ci potrzebne cztery kółka?

Jeżeli masz to szczęście rozpoczynać własną działalność posiadając już samochód, to naprawdę jesteś w sytuacji, której można zazdrościć. Wyobraź obie bieganinę po urzędach (ZUS, REGON, NIP, Urząd Gminy) i przemieszczanie się tylko autobusami. W moim przypadku niektóre z tych urzędów oddalone były nawet ponad 40 km!

Samochód zdaje się być w dzisiejszych czasach prawą ręką przedsiębiorcy. Należy starannie dobrać rodzaj pojazdu do prowadzonej działalności. Zbyt duży pojazd może poważnie obciążyć nasz portfel opłatami lub kosztami paliwa, a zbyt mały może okazać się niezbyt przydatny podczas codziennych zajęć.

Auto, w szczególności używane, to poważne obciążenie firmowego budżetu. Trzeba liczyć się z nieprzewidzianymi wydatkami.

Jednak należy pamiętać, że nie w każdym przypadku samochód zarabia na siebie. Wiele zależy od charakteru prowadzonej działalności. Jeżeli w grę wchodzą np. częste spotkania z klientami, to taki nabytek może się szybko zwrócić. Gorzej, jeśli w codziennej pracy auto nie odgrywa aż tak wielkiej roli. Wtedy najlepiej wstrzymać się z jego zakupem do momentu, aż nasza działalność na dobre rozwinie skrzydła.

Jednak przy dzisiejszych cenach aut używanych warto chyba podarować sobie tę odrobinę luksusu… 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *