Blog PP

Kim jest przedsiębiorca?

W związku ze słowami przedsiębiorstwo lub przedsiębiorca istnieje wiele stereotypów i nie prawdziwych mitów. Powodują one, że ludzie mają często błędne pojęcie o prawdziwym znaczeniu tych słów.

Pierwszym bardzo poważnym błędem jest wizja szybkiego wzbogacenia się. Musimy zrozumieć, że prowadzenie własnego biznesu jest procesem długofalowym, a na jego efekty często musimy czekać wiele lat. Osoby zakładające własną działalność liczą na ogromną niezależność i bycie swoim własnym szefem. Niestety bardzo szybko te plany zostają tylko w sferze marzeń. Dopiero wtedy dociera do nas, że tak naprawdę to wszyscy nasi klienci, dostawcy i współpracownicy stają się jakby naszymi szefami którymi musimy współpracować.

Dodatkowo przejmując na siebie wszystkie obowiązki dokładamy sobie bardzo dużo pracy, na którą musimy poświęcić dodatkowy czas. Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że aby zarabiać musimy posiadać już odpowiedni kapitał. Oczywistym jest, że inwestowanie własnych pieniędzy jest najprostszym i najbezpieczniejszym środkiem finansowania rozwoju naszej firmy. Jednak przedsiębiorca nie powinien obawiać się pożyczek i kredytów. Odpowiednie spożytkowanie tych finansów może przyspieszyć rozrost przedsiębiorstwa i w ostatecznym rozrachunku koszty kredytu mogą okazać się niewspółmiernie mniejsze od uzyskanych korzyści.

Ważne również jest nasze podejście. Wśród ludzi dominuje opinia, że przedsiębiorcą trzeba się urodzić. Oczywiście część osób będzie posiadała większe predyspozycje to zostania dobrym przedsiębiorcą. Natomiast każdy z nas jest w stanie te cechy wypracować u siebie. Musimy jednak poświęcić na to dużo ciężkiej pracy oraz cierpliwości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *