Blog PP

Sklep internetowy – czy nadal warto? Na czym postawić nasz sklep internetowy?

Presta

Początkujący przedsiębiorcy zastanawiają się czy warto jeszcze zakładać sklep internetowy. Patrząc na ogromną ilość sklepów oraz na wejścia dużych graczy (jak chociażby Tesco) często rezygnujemy za założenia własnego e-sklepu. Ale czy słusznie?

Według niedawno opracowanych danych w naszym kraju zakończył się już nagły przyrost sklepów internetowych, a znaczna część e-sklepów przestała istnieć na skutek ogromnej konkurencji na rynku i to może nie nastraja optymistycznie ale…. z danych tych wynika również, że coraz więcej ludzi robi zakupy przez Internet a przewidywana skala wzrostu handlu internetowego w naszej części Europy jest około dwukrotnie wyższa niż w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej. Te ostatnie zdania powinny dać nam do myślenia!

E-handel rośnie i moim zdaniem wciąż jest wiele nisz w które warto wejść, nie musimy koniecznie budować sklepu z butami czy też odzieżą, gdzie jest bardzo duża konkurencja. Szukajmy w swojej okolicy producenta jakiś niszowych produktów, który na dodatek nie uruchomił jeszcze własnego sklepu internetowego, i spróbujmy dogadać się z nim w sprawie warunków sprzedaży w Internecie. Jeżeli przedstawimy mu określony plan dotyczący powstawania sklepu oraz strategii rozwoju to z pewnością zastanowi się nad tym pomysłem i jest duża szansa że staniemy się jego jedynym kanałem dystrybucyjnym w Internecie!

Jeżeli zdecydujemy się już na własny sklep internetowy to głównym problemem przed którym staniemy będzie wybór oprogramowania (silnika) na którym będzie działał nasz e-sklep. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pracy z różnymi skryptami sklepów mogę z czystym sumieniem polecić wam PrestaShopwww.prestashop.com/pl/. Jest to oprogramowanie sklepu udostępniane ZA DARMO! (jedynie część dodatkowych modułów jest płatna), które oferuje ponad 310 opcji stworzonych z myślą zarówno o właścicielach sklepów jak i ich potencjalnych Klientach. Zarządzanie e-sklepem postawionym na Preście, dzięki intuicyjnemu panelowi administracyjnemu, jest stosunkowo proste i nie wymaga od właściciela znajomości html ani dodatkowych specjalistycznych kursów :). Nie będę tutaj pisał o możliwościach Presty bo nie wiem czy skończyłbym dzisiaj ten artykuł :), o wszystkim przeczytacie na oficjalnej stronie PrestaShop. Ważne, że jest to system który można rozbudowywać bez końca, umożliwia on również tworzenie indywidualnych szablonów graficznych a różnego rodzaju problemy związane z tą aplikacją możemy poruszyć na oficjalnym forum Presty, gdzie z pewnością znajdzie się ktoś kto na pomoże.

A Wy jakie macie doświadczenia z Prestą? Chyba że chcecie polecić coś innego? Zachęcam do komentowania.

 
Tagged , , , , , , ,

1 thought on “Sklep internetowy – czy nadal warto? Na czym postawić nasz sklep internetowy?

  1. Oczywiście że warto, pod warunkiem że jest prawidłowo rozwijany i reklamowany. Sam sprzedawałem tylko na allegro, jednak coś mnie kusiło aby założyć jednak sklep internetowy. Obecnie dzięki utworzeniu takiego sklepu rozwijam swoją sprzedaż i rozpoznawalność marki w internecie.

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *