Blog PP

Trzecia zasada dobrego biznesu

Założyłeś już lub planujesz założenie własnego biznesu, ale czym się zająć? Rób to, co robisz najlepiej. Z doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego niż zajmowanie się sprawami, o których nie mamy pojęcia lub do których czujemy niechęć. Wtedy, pomimo, że dana dziedzina jest dochodowa, nasza praca nie będzie tak efektywna i zmarnujemy tylko własną energię.

Wieli „genialnych” przedsiębiorców słysząc, jak dochodowe są inne branże, często rzuca się na nie bez odpowiedniej wiedzy i fundamentalnej znajomości podstaw. Takie firmy szybko upadają. Żeby jakikolwiek plan wprowadzić w życie, potrzebna jest najpierw wiedza, a jeszcze lepiej doświadczenie.

Oczywiście, nie oznacza to, że pewne dziedziny nigdy nie będą dla Ciebie dostępne. Pamiętaj tylko, że musisz się w nich najpierw odpowiednio doszkolić.

Siła przedsiębiorcy może tkwić w jego pasji. Wcale nie musi zaoferować produktu czy usługi najtańszej na rynku. Wystarczy, że solidnie wykona swoją pracę. Żeby tak się jednak stało, musi to lubić i nie zniechęcić się zbyt szybko.

Zobacz też:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *