Blog PP

Uwaga na Polski Rejestr Internetowy użytkowników komercyjnych

Dziś do naszej firmy przyszło „niewinne” pismo w szarej kopercie. Czytamy wszystkie listy więc i ten nie umknął naszej uwadze, tym bardziej, że nadany został z Wielkiej Brytanii.

List zawierał dwie kartki, opatrzone logo (bardzo podobnym zresztą do tego używanego przez TPSA) i tytułem Polski Rejestr Internetowy użytkowników komercyjnych. Jedna zawierała miłe zaproszenie do aktualizacji danych firmy we wspomnianym katalogu, a druga formularz, który należy wypełnić i odesłać na adres nadawcy. Otrzymujemy nawet elegancką kopertę zwrotną. Zatem… gdzie jest haczyk?

Nauczeni przezorności wpisujemy w Google pełną nazwę PRIUK. I oto otrzymujemy odpowiedź, którą można też znaleźć wśród tekstu wpisanego drobną czcionką pod przesłanym formularzem zgłoszeniowym.

Przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza jest równoznaczne z wykupieniem wpisu w bazie PRIUK na jeden rok za kwotę 958 euro! Jak mówią teksty znalezione w internecie, bardzo trudno wymigać się od uregulowania tej należności.

Niestety proceder jest coraz szerszy. Wiele osób skarży się lub dzwoni do nas, żeby wyjaśnić tą tajemniczą korespondencję. Prosimy o zachowanie czujności, gdyż to nie jedyna, znana dziś, forma wyłudzeń pieniędzy, bazująca na ludzkim pośpiechu lub braku uwagi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *