Blog PP

Zajęcie dla fotografa

Do łask wraca ostatnio fotografia, przeżywająca coś w rodzaju drugiej młodości. Co ciekawe, w kwestiach technicznych i technologicznych zmieniło się niewiele, natomiast pojawiło się kilka nowych, ciekawych usług. Jedną z nich jest tzw. lookbook.

Nowa oferta trafia szczególnie do młodszego pokolenia. Na czym polega wzmożone zainteresowanie nimi?

Lookbook to niby zwykła sesja zdjęciowa, ale finał jest znacznie bardziej atrakcyjny. Zazwyczaj możliwe jest wykonanie kilku sesji, następnie zdjęcia są wybierane przez fotografia oraz klienta i łączone w formie książki. Niby nic, a cieszy. Podobno sprawdza się idealnie jako prezent na różne okazje. Oczywiście musimy najpierw znaleźć kogoś, kogo ucieszy oglądanie naszych zdjęć 🙂 Inną ciekawą opcją jest przygotowanie takiej książki jako rodzinnej pamiątki.

Innym zjawiskiem w świecie fotografii jest social media. Jest to zaspokojenie potrzeb, szczególnie młodzieży, na wzbogacanie swoich profili na portalach społecznościowych (nazw nie podamy, żeby nie robić reklamy). Wbrew pozorom wykonanie dobrych zdjęć nie jest takie proste, a przecież w internecie każdy chce pokazać jedynie swoje zalety. Mało kto decyduje się na zamieszczenie fotografii obnażającej własne niedoskonałości.

Jak zatem widać, nie zawsze musi nastąpić konkretny postęp w danej branży. Wystarczy, że szybko rozwijające się branże „sąsiednie” w znaczący sposób wpłyną na nowe inicjatywy i rozwiną zakres oferowanych usług.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *