Zakładanie firmy

Kobiece pomysły na biznes

kobieta w pracy

Zacznijmy od tego, że biznes można zrobić na wszystkim, wystarczy dobry pomysł, który „zaskoczy”. Choć wydaje Wam się, że rynek jest przesycony już wszelkimi usługami, to wraz z rozwojem cywilizacji wciąż pojawiają się nowe potrzeby. Gdybyśmy zakładali, że wszystko już zostało wymyślone i opracowane, to nigdy nie pojawiały by się nowe wynalazki, jak telefon, tablet czy komputer.

Pamiętajmy, że potrzeba zawsze jest matką wynalazku. Cierpliwość to nasz sprzymierzeniec, bowiem nie od razu pierwotna wizja pomysłu może być dobra na biznes, często trzeba ją dopracować, udoskonalić, aby trafić w gusta odbiorców. Grunt to się nie zniechęcać, kto nie próbuje – ten nic nie zyskuje.

Jeżeli poważnie myślimy o biznesie wg własnych idei, pomyślmy o własnej działalności. Warto zaryzykować i założyć małą, swoją firmę. Rozpoczęcie działalności wcale nie jest takie trudne jak Wam się wydaje.

Na początek potrzebny nam pomysł – ustalmy co chcemy robić, tak aby praca dawała nam nie tylko zysk ale i ogromną satysfakcję. Potem potrzebować będziemy kilkudziesięciu tysięcy złotych na rozwój. Największe koszty generuje zakup sprzętu, często są to komputery, netbooki, np. maszyny do szycia. Ale możemy starać się o dotację ze środków unijnych. Unia Europejska bardzo chętnie wspomaga młodych przedsiębiorców, otwartych na świat, kreatywnych. Często taka dotacja jest doskonałym sposobem na zakup narzędzi, programów do pracy, na pierwsze potrzeby. Możemy również namówić znajomych, którzy chcieliby stać się inwestorami – udziałowcami do współpracy. Wraz z upływem czasu duże koszty będzie generowała reklama, czyli przygotowanie ulotek, broszur reklamowych, reklama w Internecie itp., czyli dotarcie do potencjalnych klientów ze swoją ofertą.

Każdy początkujący przedsiębiorca musi zdawać sobie sprawę, że aby osiągnąć sukces trzeba wyrobić sobie swoją markę, wypromować swój produkt/usługę na rynku. Trudności będą pojawiać się codziennie, trzeba nauczyć się je pokonywać. Nie jest nowością, że spotkamy na swojej drodze nierzetelnych klientów, oszustów którzy będą chcieli nas wykorzystać, osoby konfliktowe, przydarzą się wypadki losowe itp. Mocno stąpając po ziemi trzeba każdy taki przypadek traktować indywidualnie, ze spokojem, konsekwentnie i rozważnie do niego podchodzić starając się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. A jak wygląda strona formalna procesu zakładania firmy? . Ten zwykle odbywa się szybko i jest bardzo prosty, wystarczy kilka wizyt w odpowiednich urzędach, wymyślenie nazwy/marki firmy itp.

Dziś przyjrzymy się kilku pomysłom kobiecego punktu widzenia, sposobom na mały biznes. W tym świecie ciężkiej i wyniszczającej demokracji trzeba być bardzo kreatywnym, aby przebić się w gąszczu ofert.

Kilka kobiecych pomysłów na biznes:

  • firma specjalizująca się w animowaniu czasu wolnego dzieci, grach miejskich, terenowych, eventach dla firm, szkoleniach animatora czasu wolnego, organizowaniu wieczorów kawalerskich, panieńskich itp.;
  • firma – doradztwo ślubne, która zajmuje się wszelkimi formalnościami ślubnymi, przygotowuje dla narzeczonych całe wesele począwszy do zespołu, sali przez dobór zaproszeń, menu, kwiatów, fotografa, kamerzysty, organizację spraw kościelnych, aż po szeroko pojęte doradztwo pod kątem szczegółów ubioru i wszelkich detali;
  • firma – zajmująca się szyciem torebek, organizerów, które są oryginalne, niepowtarzalne, wykonywane na zamówienie, np. dla młodych mam, dla osób niewidzących, dla dzieci;
  • firma – przygotowywanie wszelkiego rodzaju kartek i dekoracji papierniczych w oparciu o metodę scrapbookingu, oryginalne rękodzieło na wybrane okazje jak chrzest, ślub, komunia święta, urodziny;
  • opieka nad dziećmi na weselu;
  • pieczenie oryginalnych, tematycznych tortów na zamówienie na różne okazje;
  • prowadzenie zajęć fitness dla mam;
  • tworzenie bajek i wierszyków dla dzieci;
  • tworzenie oryginalnej biżuterii z koralików, filcu, drucików, masy plastycznej czy materiałów dostępnych w przyrodzie jak żołędzie, liście;
  • poprawki krawieckie.

Moi drodzy zakładając własny biznes dokładnie przeanalizujmy lokalny rynek, celujmy w ten sektor usług, które są na czasie, tj. fryzjer, może kwiaciarnia, doradztwo.

Bardzo dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy jest metoda „pomnażania”, czyli pośrednictwo. Na przykład, jeżeli znasz się na biżuterii, szukaj jej taniej, „po okazjach” na portalach aukcyjnych, a potem sprzedawaj trochę drożej np. we własnym sklepie.

Pamiętaj, myśląc o biznesie celuj w dziedzinę którą lubisz, nawet nie musisz być w niej początkowo ekspertem, szersza wiedza, wprawa i doświadczenie przyjdą z czasem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *